tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 16.12.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 16.12.2018-18:00 Tarihi 16.12.2018
Bitiş 17.12.2018-18:00 No 1050
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güneyi, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, Ege Kıyıları ve Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Hakkari ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Muğla, Antalya, Isparta, Şanlıurfa, Diyarbakır, Tunceli ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde sis ve pus ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Güneydoğu ve kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bu gece ve sabah saatlerinde Batı Akdeniz’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Muğla, Antalya, Isparta, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg / m2), Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, ani sel, su baskını, deniz üzerinde hortum oluşma riski, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, Güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde bu gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 9 13
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı, gece ve sabah saatlerinde puslu 9 13
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yağmurlu 9 14
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 7 11
Ege Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
IZMIR Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 16
A.KARAHISAR Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 3 8
KÜTAHYA Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 2 10
MANISA Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 6 13
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden sonra Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 16
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor. 10 15
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 4 9
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 10 13
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 3 10
ESKISEHIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 3 9
CANKIRI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 2 9
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 2 10
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra yağmurlu 3 9
ZONGULDAK Çok bulutlu 13 14
KARABÜK Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu 5 11
DÜZCE Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra yağmurlu 9 14
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 11 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 10 17
GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu 10 16
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 4 11
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra kar yağışlı -5 1
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 2 5
HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yoğun olması bekleniyor. -3 2
KARS Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kar yağışlı -7 0
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 4 8
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 6 8
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 7 8
KİLİS Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 8 10
DENİZLERDE HAVA
Yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Doğu Akdeniz’in doğusu ile açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde geneli doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde batısı güneydoğudan ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar Muğla kıyıları kuvvetli olmak üzere, yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (30-50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: : Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren doğusu kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinde geneli 9 (90 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren açıkları güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar doğusu ile açıkları doğudan 7 (75 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren geneli kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>