tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 31.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 31.03.2017-06:00 Tarihi 31.03.2017
Bitiş 01.04.2017-06:00 No 268
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu,Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırşehir, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Erzurum ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
. KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; sabah saatlerinden itibaren Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı, doğusu zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 15
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu 17
ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 16
BALIKESİR Parçalı, zamanla çok bulutlu 14
Ege Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege ile zamanla İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’de ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 20
A.KARAHISAR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13
KÜTAHYA Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 14
AYDIN Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 21
Akdeniz Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölge geneli ile gece saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin güneyi, Ankara, Eskişehir, Kırşehir çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Konya, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 15
ESKISEHIR Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 14
KARAMAN Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 15
NİĞDE Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 15
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 14
ZONGULDAK Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu 10
SİNOP Parçalı bulutlu 10
KARABÜK Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu 18
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı bulutlu 10
TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu 12
GİRESUN Parçalı, zamanla çok bulutlu 12
ORDU Parçalı bulutlu 11
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı, çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 6
MALATYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu 7
KARS Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 9
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 15
GAZIANTEP Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 17
KİLİS Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 19
ADIYAMAN Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 16
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına; Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinde doğusunda 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, fırtına anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu,; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle saatlerinde 3,0 ila 3,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Orta Ege’de 5 ila 7 (40-60 km/sa), Kuzey Ege’de 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış ve fırtına anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, batısında kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, gündüz saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu:Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>