tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 29.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 29.03.2017-06:00 Tarihi 29.03.2017
Bitiş 30.03.2017-06:00 No 262
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı, güney ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli ve Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 17
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu 21
KOCAELI Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 19
KIRKLARELI Parçalı ve az bulutlu 20
Ege Az bulutlu ve açık, zamanla güney kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
IZMIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
A.KARAHISAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18
MUĞLA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olmak üzere il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
MANISA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
Akdeniz Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya’nın batı ilçeleri ile zamanla il genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve çık 22
MERSIN Parçalı ve az bulutlu 20
ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri ile zamanla il geneli yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
HATAY Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 22
İç Anadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 17
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu 19
KONYA Parçalı ve az bulutlu 17
KAYSERI Parçalı ve az bulutlu 17
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve az bulutlu 17
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 12
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 18
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 13
TOKAT Parçalı ve az bulutlu 18
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 12
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 18
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 10
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 18
VAN Parçalı ve çok bulutlu 9
KARS Parçalı ve az bulutlu 9
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 19
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 22
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu 16
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatı, öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: D Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğleden sonra 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, kuzeyi 3 ila 5 (40 k/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğu, Orta ve Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>