Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 22.04.2015

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 22.04.2015
Periyodu Yayın
Başlangıç 22.04.2015-12:00 Tarihi 22.04.2015
Bitiş 23.04.2015-12:00 No 335
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bölümünde beklenen yağışların; öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Hatay, akşam saatlerinde Hatay’ın kıyı kesimleri, Osmaniye ve Adana’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimleri, İç Anadolu ile Bursa, Bilecik, Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 5 azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu, yurdun doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR
. ZİRAİ DON UYARISI: Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Göller Yöresi, Marmara’nın güneydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde hafif, bu bölgelerin yükseklerinde (1000 metre ve üzeri) orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı zirai faaliyetlerde bulunan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde bölge genelinin, akşam saatlerinden itibaren doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunun yükseklerinde gece ve sabah saatlerinde hafif don olayının görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 11
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 15
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu 11
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 13
Ege Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu 16
MANISA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 17
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in yağmur, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinde sonra Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Hayay il geneli, akşam saatlerinde Hatay’ın kıyı kesimleri, Osmaniye, Adana’nın doğu ilçeleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden, batı kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40- 60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor. Göller Yöresinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 21
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu, gece satlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 22
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il genelide, akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 20
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Eskişehir, Çankırı ve Ankara ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yağmur, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 9
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatllerinden itibaren hafif kar yağışlı 10
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 11
KIRSEHIR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 10
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmurlu 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu 8
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu 10
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu, öğle saatlerinde yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 4
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12
ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, gece ve yarın (Perşembe) saatlerinde karla karışık yağmurlu 12
KARS Çok bulutlu, öğle saatlerinde yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 4
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 16
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 16
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 17
DENİZLERDE HAVA
Batı Akdeniz’in batısı ve Güney Ege’nin güneyinde fırtına ve kuvvetli fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzeybatıdan, batısı ile öğleden sonra tamamı kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m,Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s) güneyi 6 ila 8 (50-75 km/s) yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Güney Ege’de a 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, fırtına ve yağış anında zayıf..
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s), akşam 5 ila 7 (40-60 km/saat), batısı 6 ila 8 yer yer 9 (50-75 km/s yer yer 90km/s), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), açıkları 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Batı Akdeniz’de 3,0 ila 4,0m Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir