canakkalede-heyelan-panigi_1478758_720_400

Çanakkale’de Heyelan Paniği

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, şiddetli yağışın ardından istinat duvarı çöktü. Yüzlerce metre küp toprak ve beton, bir apartmanın önüne yığıldı.
Akşam saatlerinde ilçede meydana gelen kısa süreli şiddetli yağışın ardından Cami cedit Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan bir arsada heyelan oldu. Yüzlerce metreküp toprak ve istinat duvarı bir apartmanın çevresine kaydı. Şans eseri büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Göçen istinat duvarı ve toprakların apartmanın giriş kapısı yönündeki boş alana kayması muhtemel bir facianın önüne geçti.

Apartman sakinleri, deprem olduğunu sandıklarını ifade etti. Hicabi Kol, “Akşam saat 19.00 sularında başlayan şiddetli yağmurun ardından büyük bir gürültü ile iş yerimizin içinden dışarı fırladık. Önce deprem olduğunu düşündük. Dışarı çıktığımızda dükkanımızın karşısındaki tepeden boş alana doğru toprak kütlelerinin geldiğini gördük. Kocaman bir toprak kütlesi aşağı doğru kayıyordu. Kayan toprak kütlesi istinat duvarını da önüne katarak apartmana dayandı. Biraz daha yana doğru kaymış olsa apartmanın birinci ve ikinci katları çökebilirdi. Toprağın ve duvarın boş alana kayması sayesinde can kaybı ya da yaralanma olmadı” dedi.

Kaynak: http://www.bugun.com.tr/son-dakika/canakkalede-heyelan-panigi-haberi/1478758

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>