Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 29.01.2015

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 29.01.2015
Periyodu Yayın
Başlangıç 29.01.2015-12:00 Tarihi 29.01.2015
Bitiş 30.01.2015-12:00 No 86
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz ile Manisa, Denizli, Uşak, Balıkesir, Bursa, Yalova, Konya, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevreleri ile Tunceli’nin güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğleden sonra Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
. ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine neden olması beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Avrupa Yakası sağanak yağışlı 11
EDIRNE Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 10
BURSA Parçalı çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar yağmurlu 12
KIRKLARELI Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 9
Ege Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Manisa, Denizli, Uşak çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13
A.KARAHISAR Parçalı zamanla çok bulutlu 8
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 7
MANISA Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 11
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
MERSIN Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
ANTALYA Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15
HATAY Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, yarın(Cuma) Konya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 10
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 8
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın(Cuma) yağmurlu 9
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 9
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 10
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 11
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 12
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 10
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 15
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 12
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 18
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 14
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 1
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın(Cuma) yağmurlu 5
ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu 4
KARS Parçalı ve çok bulutlu 1
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 11
GAZIANTEP Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 11
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 14
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu 10
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava: Parçalı bulutlu zamanla çok bulutlu ve batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), sabah saatlerinden sonra batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat ) kuvvetinde; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m, batısı 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava : Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,5 ila 1,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar : Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat); sabah saatlerinden sonra 4 ila 6(30-50 km/saat), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 2,5 m. Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava: Çok bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m; Görüş Mesafesi: İyi, yağışta zayıf.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir