tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 29.01.2015

Periyodu Yayın
Başlangıç 29.01.2015-06:00 Tarihi 29.01.2015
Bitiş 30.01.2015-06:00 No 85
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz ile Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu kıyıları, Denizli, Sivas, Gaziantep ve Kilis yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış, sabah ilk saatlerde Sivas çevrelerinde hafif kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğleden sonra Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
. ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine neden olması beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale ile öğleden sonra bölgenin batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Avrupa Yakası sağanak yağışlı 10
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu 10
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 12
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu 9
Ege Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Denizli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğleden itibaren Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13
A.KARAHISAR Parçalı zamanla çok bulutlu 7
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 7
MANISA Parçalı ve çok bulutlu 13
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Antalya ile öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14
MERSIN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15
HATAY Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 10
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 10
KONYA Parçalı ve çok bulutlu 10
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 5
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 8
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 11
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 12
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 10
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 15
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 10
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 12
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 12
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 1
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 3
ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu 4
KARS Parçalı ve çok bulutlu -1
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 9
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı 9
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 12
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu 9
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de; doğu ve kuzeydoğu, doğusu ilk saatler güneybatıdan, akşam tamamı doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), akşam doğusu 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Doğu Karadeniz’de; doğu ve güneydoğu, batısı ilk saatlerde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), öğle 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m Görüş Mesafesi: İyi.
MARMARA Hava: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,5 ila 1,5m Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de; doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat ) güneyi güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat); Güney Ege’de; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat) kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5 m. Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de; güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Akdeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m; Görüş Mesafesi: İyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>