1-dogal-afetlerin-sonuclari-ve-zararlari

Doğal Afetlerin Sonuçları ve Zararları

Tüm dünya üzerinde yaşanan doğal afetler üzerinde bir araştırma yapan şirket doğal afetlerin sonuçları ve doğal afetlerin zararları ile ilgili önemli bilgilere ulaştı.

Alman Munich Re Kurumu, dünya genelinde 2014 yılında yaşanan doğal afetlerde dünya genelinde 110 milyar Euro harcandığını açıkladı. Araştırmaya göre, afetler karşısında bu yıl son on yılda en az hasarla karşılaşıldığı bildirildi.

Sigorta şirketi Munich Re Kurumu, 2014 yılında yaşanan doğal afetlerin 110 milyon Euro’ya mal olduğunu bildirdi. Ortaya çıkan bu rakamın son on yılın en alt seviyesinde olduğu belirten Munich Re, insanları afetler karşı tarafındaki bilinçlenmesi sonucu böyle bir durumla karşılaşıldığını bildirdi.

Kurum, bir önceki yıla göre görülen 31 milyarlık düşüşün sigorta şirketleri tarafından memnuniyetle karşılandığını duyurdu. Araştırmaya göre son 20 yılda yaşanan 15 binin üzerinde doğal afette 600 binden fazla insan hayatını yitirirken, 2 trilyon 500 milyar dolarlık maddi kayıp görüldü. Öte yandan daha fazla doğal afetlerin görülmesine rağmen hem can hem de maddi kayıpta düşüş bekleniyor.

Kaynak: http://www.novahaber.com/dogal-afetlerin-sonuclari-ve-zararlari-47617.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>