Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 07.01.2015

Periyodu Yayın
Başlangıç 07.01.2015-06:00 Tarihi 07.01.2015
Bitiş 08.01.2015-06:00 No 19
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz’de yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olmak üzere; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR :Kuzey ve Batı bölgelerde kuzey yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
. YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI; Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli (10-20 cm) ve yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları beklendiğinden başta ulaşımda aksamalar ve buzlanma olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Çok bulutlu, doğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu -3
BURSA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -1
YALOVA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
Ege Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu 3
A.KARAHISAR Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı -5
DENİZLİ Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı -2
KUTAHYA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -5
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Göller Yöresi’nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzey, doğu Akdeniz’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
ADANA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9
MERSIN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 8
HATAY Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 8
İç Anadolu Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esmesi bekleniyor. Buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
ANKARA Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçmesi bekleniyor. -3
ESKISEHIR Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçmesi bekleniyor. -4
KONYA Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı -4
KARAMAN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -4
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -3
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 1
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 0
KARABUK Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3
TOKAT Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -1
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı 4
ARTVIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) yer yer yoğun olması bekleniyor. 3
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı -1
MALATYA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2
ERZINCAN Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı 2
BITLIS Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı -2
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
GAZIANTEP Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3
SANLIURFA Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
KILIS Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
DENİZLERDE HAVA
Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Karadeniz ve Ege’de fırtına; Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı sabah 6 ila 8, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam batısı, gece doğusu 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, sabah batısı, akşam Orta Karadeniz, gece Doğu Karadeniz’in doğusu 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve doğusu kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: Orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, açıkları aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, akşam 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey kuzeydoğudan 5 ila 7, güneyi kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: Zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah güneybatıdan 3 ila 5, akşam 5 ila 7, batısı periyod boyunca kuzeybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga:4,0 ila 5,0m Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, akşam doğusu güneydoğudan 2 ila 4, sabah 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,0m, Görüş: Orta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>