35_1412078374_1411974309019.jpg

Peru’da deprem

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                29.09.2014
Peru'da haftasonu meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde en az sekiz kişinin öldüğü bildirildi.Yetkililer, merkez üssü başkent Lima'nın 595 km güneydoğusundaki Misca köyü olan depremin yerin 8 kilometre derinliğinde kaydedildiğini açıkladı.
 
Bölge ile uzun süre iletişim kurulamadığına ve devam eden heyelanlar nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğüne dikkati çeken yetkililer, pazar günü geç saatlerde meydana gelen depremde ölenler arasında üç aylık bir bebekle üç çocuğun da bulunduğunu belirtti.
 
Yaklaşık 300 haneli Misca'da tüm evlerin yıkılmasına neden olan depremde ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Köy sakinlerinden Alfredo Castilla, derme çatma evlerden oluşan köyde yıkılmayan tek yerin okul binası olduğunu söyledi. Peru Devlet Başkanı Ollanta Humala, bölgede 90 gün boyunca olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>