Aylık arşivler: Mart 2017

deprem_sondakika.jpg

Chiapas, Mexico’da 5.2 büyüklüğünde deprem!

Chiapas, Mexico’da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Chiapas, Mexico’da tarih 2017-03-31 ‘da yerel saatle 09:58:07 Utc’de deprem meydana geldiğini duyurdu.Depremin merkez üssünün 100 km derinlikte olduğu bildirildi.
Kaynak: EMCS

tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 31.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 31.03.2017-06:00 Tarihi 31.03.2017
Bitiş 01.04.2017-06:00 No 268
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu,Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırşehir, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Erzurum ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
. KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; sabah saatlerinden itibaren Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı, doğusu zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 15
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu 17
ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 16
BALIKESİR Parçalı, zamanla çok bulutlu 14
Ege Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege ile zamanla İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’de ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 20
A.KARAHISAR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13
KÜTAHYA Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 14
AYDIN Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 21
Akdeniz Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölge geneli ile gece saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin güneyi, Ankara, Eskişehir, Kırşehir çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Konya, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 15
ESKISEHIR Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 14
KARAMAN Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 15
NİĞDE Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 15
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 14
ZONGULDAK Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu 10
SİNOP Parçalı bulutlu 10
KARABÜK Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu 18
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı bulutlu 10
TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu 12
GİRESUN Parçalı, zamanla çok bulutlu 12
ORDU Parçalı bulutlu 11
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı, çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 6
MALATYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu 7
KARS Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 9
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 15
GAZIANTEP Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 17
KİLİS Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 19
ADIYAMAN Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 16
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına; Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinde doğusunda 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, fırtına anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu,; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle saatlerinde 3,0 ila 3,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Orta Ege’de 5 ila 7 (40-60 km/sa), Kuzey Ege’de 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış ve fırtına anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, batısında kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, gündüz saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu:Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
deprem_sondakika.jpg

Central Mid-atlantic Ridge’da 4.7 büyüklüğünde deprem!

Central Mid-atlantic Ridge’da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Central Mid-atlantic Ridge’da tarih 2017-03-29 ‘da yerel saatle 09:34:26 Utc’de deprem meydana geldiğini duyurdu.Depremin merkez üssünün 10 f km derinlikte olduğu bildirildi.
Kaynak: EMCS

tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 29.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 29.03.2017-06:00 Tarihi 29.03.2017
Bitiş 30.03.2017-06:00 No 262
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı, güney ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli ve Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 17
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu 21
KOCAELI Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 19
KIRKLARELI Parçalı ve az bulutlu 20
Ege Az bulutlu ve açık, zamanla güney kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
IZMIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
A.KARAHISAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18
MUĞLA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olmak üzere il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
MANISA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
Akdeniz Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya’nın batı ilçeleri ile zamanla il genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve çık 22
MERSIN Parçalı ve az bulutlu 20
ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri ile zamanla il geneli yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
HATAY Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 22
İç Anadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 17
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu 19
KONYA Parçalı ve az bulutlu 17
KAYSERI Parçalı ve az bulutlu 17
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve az bulutlu 17
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 12
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 18
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 13
TOKAT Parçalı ve az bulutlu 18
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 12
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 18
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 10
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 18
VAN Parçalı ve çok bulutlu 9
KARS Parçalı ve az bulutlu 9
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 19
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 22
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu 16
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatı, öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: D Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğleden sonra 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, kuzeyi 3 ila 5 (40 k/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğu, Orta ve Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
deprem_sondakika.jpg

Nias Region, Indonesia’da 5.0 büyüklüğünde deprem!

Nias Region, Indonesia’da 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Nias Region, Indonesia’da tarih 2017-03-27 ‘da yerel saatle 13:15:26 Utc’de deprem meydana geldiğini duyurdu.Depremin merkez üssünün 62 km derinlikte olduğu bildirildi.
Kaynak: EMCS

deprem_sondakika.jpg

Mindanao, Philippines’da 4.5 büyüklüğünde deprem!

Mindanao, Philippines’da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Mindanao, Philippines’da tarih 2017-03-27 ‘da yerel saatle 12:12:34 Utc’de deprem meydana geldiğini duyurdu.Depremin merkez üssünün 128 km derinlikte olduğu bildirildi.
Kaynak: EMCS

tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 27.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 27.03.2017-06:00 Tarihi 27.03.2017
Bitiş 28.03.2017-06:00 No 256
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın batısının yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece Doğu Anadolu’nun doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat, Ordu’nun iç kesimleri ile Çorum’un kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında hissedilir derecede (4 ila 8 derece)olmak üzere iç ve batı bölgelerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgede akşam ve gece saatlerinde yağış beklenmiyor. Bölgenin güneybatısında akşam saatlerine kadar rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12
EDIRNE Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 12
KOCAELI Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
KIRKLARELI Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 12
Ege Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif ve yerel olmak üzere kuzeyinin, öğleden sonra aralıklı olmak üzere güney ve iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgede akşam ve gece saatlerinde yağış beklenmiyor. Kuzey Ege kıyılarında akşam saatlerine kadar rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı 17
A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15
MUĞLA Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
MANISA Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı 18
Akdeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21
MERSIN Parçalı yer yer çok bulutlu 19
ANTALYA Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19
HATAY Parçalı yer yer çok bulutlu 19
İç Anadolu Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
ESKISEHIR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
KONYA Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18
KAYSERI Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, gece kar yağışlı 8
MALATYA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 18
VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, gece kar yağışlı 9
KARS Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı, öğleden sonra yağmurlu, gece aralıklı kar yağışlı 10
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
GAZIANTEP Parçalı bulutlu 19
SANLIURFA Parçalı bulutlu 24
SIIRT Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege’de fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) öğleden sonra batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m batısı ile orta kesimleri 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) akşam 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in batısı ile öğleden sonra İskenderun Körfezi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Doğu Akdeniz’in doğusu öğleden sonra 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğleden sonra 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m öğleden sonra yer yer 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
deprem_sondakika.jpg

South Of Kermadec Islands’da 5.1 büyüklüğünde deprem!

South Of Kermadec Islands’da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), South Of Kermadec Islands’da tarih 2017-03-19 ‘da yerel saatle 11:38:12 Utc’de deprem meydana geldiğini duyurdu.Depremin merkez üssünün 14 km derinlikte olduğu bildirildi.
Kaynak: EMCS

tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 19.03.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 19.03.2017-06:00 Tarihi 19.03.2017
Bitiş 20.03.2017-06:00 No 232
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Giresun, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların, Marmara’da gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun doğusu ile Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu’nun doğusunda sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege’de yer yer kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güneyinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16
EDİRNE Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 17
Ege Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IZMIR Parçalı ve az bulutlu 17
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu 13
MUĞLA Parçalı ve az bulutlu 14
KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu 12
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 20
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 19
BURDUR Parçalı ve az bulutlu 16
KAHRAMANMARAŞ Parçalı ve az bulutlu 14
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, aakşam saatlerinden itibaren kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 12
KONYA Parçalı bulutlu 15
NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu 12
SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonrakarla karışık yağmur ve kar yağışlı 7
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 13
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11
SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Paralı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 13
ORDU Paralı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 12
ARTVİN Parçalı ve az bulutlu 13
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı bulutlu 5
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 10
HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerden itibaren kar yağışlı 7
MUŞ Parçalı bulutlu 5
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı bulutlu 15
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 15
ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 16
BATMAN Parçalı ve çok bulutlu 14
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa) doğusunda 4 ila 6 (30-50km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden sonra kuzeyden 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.