Kategori arşivi: Meteorolojik Haberler

tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 16.12.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 16.12.2018-18:00 Tarihi 16.12.2018
Bitiş 17.12.2018-18:00 No 1050
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güneyi, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, Ege Kıyıları ve Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Hakkari ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Muğla, Antalya, Isparta, Şanlıurfa, Diyarbakır, Tunceli ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde sis ve pus ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Güneydoğu ve kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bu gece ve sabah saatlerinde Batı Akdeniz’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Muğla, Antalya, Isparta, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg / m2), Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, ani sel, su baskını, deniz üzerinde hortum oluşma riski, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, Güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde bu gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 9 13
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı, gece ve sabah saatlerinde puslu 9 13
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yağmurlu 9 14
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 7 11
Ege Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
IZMIR Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 16
A.KARAHISAR Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 3 8
KÜTAHYA Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 2 10
MANISA Çok bulutlu, yağmurlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 6 13
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden sonra Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 16
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor. 10 15
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 4 9
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 10 13
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 3 10
ESKISEHIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 3 9
CANKIRI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde puslu 2 9
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 2 10
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra yağmurlu 3 9
ZONGULDAK Çok bulutlu 13 14
KARABÜK Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu 5 11
DÜZCE Çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sis ve puslu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra yağmurlu 9 14
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 11 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 10 17
GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu 10 16
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 4 11
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra kar yağışlı -5 1
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 2 5
HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden sonra kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yoğun olması bekleniyor. -3 2
KARS Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kar yağışlı -7 0
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 4 8
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 6 8
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 7 8
KİLİS Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 8 10
DENİZLERDE HAVA
Yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Doğu Akdeniz’in doğusu ile açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde geneli doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde batısı güneydoğudan ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar Muğla kıyıları kuvvetli olmak üzere, yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (30-50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: : Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren doğusu kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinde geneli 9 (90 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren açıkları güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar doğusu ile açıkları doğudan 7 (75 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren geneli kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 10.11.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 10.11.2018-18:00 Tarihi 10.11.2018
Bitiş 11.11.2018-18:00 No 942
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeyi ile güneydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli, İstanbul’un kuzey kıyıları, Hatay, Gaziantep, Kilis çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Muğla’nın iç kesimleri, Antalya’nın batısı, Gazipaşa ve Alanya’nın iç kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ver açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu ve güneyi, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında, yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazar) Kırklareli çevreleri ile İstanbul’un kuzey kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde, bölgenin doğusunda ve güneyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazar) kuzey kıyıları hafif sağanak yağışlı 13 19
BURSA Parçalı, zamanla çok bulutlu 6 19
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu 10 19
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazar) hafif sağanak yağışlı 7 17
Ege Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Muğla’nın iç kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı ve az bulutlu 12 21
A.KARAHISAR Parçalı ve az bulutlu 4 15
KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 3 15
MANISA Parçalı ve az bulutlu 8 20
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, Hatay çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Antalya’nın batısı, Alanya ve Gazipaşa’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı bulutlu 13 24
ANTALYA Parçalı bulutlu, bu akşam ilk saatlerde batı ilçeleri ile, Alanya ve Gazipaşa’nın iç kesimleri yerel sağanak yağışlı 15 24
ISPARTA Parçalı bulutlu 3 17
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12 16
İç Anadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 6 16
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu 3 16
AKSARAY Parçalı ve az bulutlu 2 16
CANKIRI Parçalı ve az bulutlu 1 17
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 5 15
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 10 16
KARABÜK Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 6 20
DÜZCE Parçalı bulutlu 8 18
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 11 17
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 12 17
GİRESUN Parçalı ve az bulutlu 12 18
AMASYA Parçalı bulutlu 5 16
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -2 10
ELAZIĞ Parçalı ve az bulutlu 4 17
HAKKARİ Parçalı ve az bulutlu 2 11
KARS Parçalı ve az bulutlu -4 11
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 5 19
GAZIANTEP Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (pazar) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 7 16
ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 9 18
SIIRT Parçalı ve az bulutlu 8 18
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı sabah saatlerinden itibaren yer yer yağmurlu Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu doğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşam ve gece saatlerinden kuzeyi, sabah saatlerinden sonra geneli kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’ de doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde kuzeyi kuzeybatıdan, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde geneli ile öğle saatlerinde güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 22.10.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 22.10.2018-18:00 Tarihi 22.10.2018
Bitiş 23.10.2018-18:00 No 885
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kırklareli, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kocaeli, K. Maraş, Hatay ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların K. Maraş, Diyarbakır ve Adıyaman çevreleri ile Ş. Urfa’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İçkesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, yarın Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin iç kesimleri ile İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 15 21
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 12 21
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu 15 21
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 12 19
Ege Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IZMIR Parçalı bulutlu 16 24
A.KARAHISAR Parçalı bulutlu 8 20
KÜTAHYA Parçalı bulutlu 8 20
MANISA Parçalı bulutlu 13 24
Akdeniz Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, K. Maraş çevreleri ile yarın Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların K. Maraş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 17 30
ANTALYA Parçalı bulutlu 19 26
ISPARTA Parçalı bulutlu 8 21
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 16 26
İç Anadolu Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Sivas çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 9 19
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 8 20
AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu 8 21
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 9 21
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 8 19
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 13 19
KARABÜK Parçalı bulutlu 10 22
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 12 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 16 21
TRABZON Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17 21
GİRESUN Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17 21
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 12 22
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak yağışlı 5 13
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 10 18
HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu 7 17
KARS Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 4 15
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 13 18
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 12 17
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 14 17
SIIRT Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 13 19
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 13.02.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 13.02.2018-18:00 Tarihi 13.02.2018
Bitiş 14.02.2018-18:00 No 132
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Yozgat, Sivas, Bolu, Düzce, Zonguldak, Sinop, Artvin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile bu akşam saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, iç kesimlerinde güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı, zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın : bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğleden itibaren sağanak yağışlı 7 13
EDIRNE Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 5 11
BALIKESİR Çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 6 13
KIRKLARELI Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 5 12
Ege Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı, zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın : bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
IZMIR Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9 15
A.KARAHISAR Çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı -1 9
MUĞLA Çok bulutlu, yarın (çarşamba) sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 4 12
MANISA Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 7 14
Akdeniz Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Osmaniye ve Kahramanmaraş yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz, Adana, Osmaniye ve çevreleri ile ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de güney yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat)şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA Çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 8 18
ANTALYA Çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12 19
BURDUR Çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 2 12
HATAY Parçalı ve çok bulutlu 8 16
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Çankırı çevrelerinin yağmurlu, Yozgat ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Ankara çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güneybatısında güney yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Yarın (çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi meydana geleceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 1 12
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 0 11
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu -2 12
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı 0 11
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı -1 11
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 3 13
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 1 13
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 3 13
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4 14
TRABZON Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 12
ARTVİN Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 1 10
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu 3 14
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı kar yağışlı -5 3
MALATYA Parçalı bulutlu 1 12
HAKKARİ Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı -2 4
KARS Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı -8 1
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 2 13
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu 3 12
BATMAN Parçalı ve çok bulutlu 1 14
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu 3 13
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege açıkları ile Güney Ege’de fırtına, Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, gece doğusu ile yarın batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı ile yarın tamamı 3 ila 5 (20-40 km/sa) batısı yarın sabah saatlerinde 4 ila 6 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, gece güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa) batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, gece batısı ile yarın geneli yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın öğleden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın öğleden sonra 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğleden sonra kuzeyi 3 ila 5 (20-40 km/sa) güneyi 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m gece 3,0 ila 4,0m yarın öğleden sonra 2,5m Görüş: İyi, yağışta orta, fırtınada zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu ile yarın geneli sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu gece saatlerine kadar 4 ila 6 (30-50 km/sa) Batı Akdeniz’in batısı yarın öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın batısı 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatleri karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan, yarın öğleden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 13.02.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 13.02.2018-06:00 Tarihi 13.02.2018
Bitiş 14.02.2018-06:00 No 130
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Hava sıcaklıklarının azalarak kuzey, batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif kuvvette, gece saatlerinden sonra Kıyı Ege’de kuvvetli(40-60 KM/SAAT) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu 10
EDIRNE Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu 11
BALIKESİR Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batı ilçeleri sağanak yağışlı 11
KIRKLARELI Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 9
Ege Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra İzmir ve Aydın çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
IZMIR Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15
A.KARAHISAR Parçalı zamanla çok bulutlu 9
MUĞLA Parçalı bulutlu 13
MANISA Parçalı zamanla çok bulutlu 14
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 20
BURDUR Çok bulutlu 12
HATAY Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu 8
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 9
KAYSERİ Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 9
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 9
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 7
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 8
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 8
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 10
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10
TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10
ARTVİN Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7
AMASYA Çok bulutlu, yağmurlu 10
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3
MALATYA Çok bulutlu, hafif yağmurlu 11
HAKKARİ Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3
KARS Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, hafif yağmurlu 10
GAZIANTEP Çok bulutlu, hafif yağmurlu 13
BATMAN Çok bulutlu, yağmurlu 12
SIIRT Çok bulutlu, yağmurlu 9
DENİZLERDE HAVA
Gece Ege’de fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, zamanla güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı akşam ve gece saatlerinde 4 ila 6 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) gece 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı Rüzgâr: kuzeyi güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) zamanla 6, gece güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam 4 ila 6, gece 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0ila 2,5m, gece 3,0 ila 4,0m. Görüş: İyi, yağışta zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 28.01.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 28.01.2018-18:00 Tarihi 28.01.2018
Bitiş 29.01.2018-18:00 No 84
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, yarın öğle saatlerinden sonra Artvin çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Batı ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece azalacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Trakya Kesimi ile güneydoğusunda hafif don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu 3 10
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu -3 12
KOCAELI Parçalı ve az bulutlu 2 11
KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu -2 11
Ege Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
IZMIR Az bulutlu ve açık 3 13
A.KARAHISAR Parçalı bulutlu -1 5
DENIZLI Az bulutlu ve açık 1 13
MANISA Az bulutlu ve açık 0 12
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 2 16
MERSIN Az bulutlu ve açık 6 15
ANTALYA Az bulutlu ve açık 8 20
HATAY Parçalı ve az bulutlu 2 16
İç Anadolu Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu -1 4
ESKISEHIR Parçalı bulutlu -4 6
KONYA Çok bulutlu -2 2
CANKIRI Çok bulutlu -2 6
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı ve az bulutlu -4 5
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 3 9
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu -3 5
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 0 7
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 4 10
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu -1 5
TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri hafif kar yağışlı 6 10
AMASYA Parçalı çok bulutlu 1 7
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu -13 -3
MALATYA Parçalı az bulutlu -2 8
VAN Parçalı bulutlu -11 1
ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu -20 -5
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık -3 11
GAZIANTEP Az bulutlu ve açık 1 11
SANLIURFA Az bulutlu ve açık 2 12
SIIRT Az bulutlu ve açık -1 9
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 3 ila 5 (20-40km/sa), yarın (Pazartesi) öğle 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın(Pazartesi) öğle 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinden sonra sisli, Rüzgâr:Kuzey ve kuzeydoğu, gece güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa),
dan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında orta.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyinin açıkları 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinin açıkları 2,5m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Pazartesi) akşam batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Orta Akdeniz’de ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 24.01.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 24.01.2018-06:00 Tarihi 24.01.2018
Bitiş 25.01.2018-06:00 No 70
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Antalya çevreleri, Isparta’nın doğu kesimleri ile Muğla’nın Marmaris, Fethiye ve Dalaman ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülke genelinde 2 ila 6 derece arasında azalması bekleniyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif ve orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Çok bulutlu, bölgenin doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı 4
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu 3
KOCAELI Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı 4
TEKIRDAG Parçalı ve çok bulutlu 4
Ege Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla’nın Marmaris, Dalaman ve Fethiye ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu 8
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu 1
DENIZLI Parçalı ve çok bulutlu 7
MUGLA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmaris, Dalaman ve Fethiye ilçeleri sağanak yağışlı 7
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Antalya çevreleri ile Isparta’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 14
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 15
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı kar yağışlı 3
İç Anadolu Çok bulutlu, güney ve doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar serpintili 1
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 0
KONYA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2
KAYSERI Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
SINOP Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 5
TOKAT Çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3
TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8
RIZE Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
MALATYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 6
VAN Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı 5
AGRI Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7
GAZIANTEP Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7
SANLIURFA Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11
MARDIN Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
DENİZLERDE HAVA
Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Marmara ve Kuzey Ege fırtına, Doğu Karadeniz ve Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’in kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu sabah saatlerinde kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) akşam saatlerine kadar yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m yer yer güneyi 3,5m Görüş: zayıf.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege’nin güneyi akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, güneyinde 4,0 ila 5,0m; Görüş: Zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); öğleden sonra kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğleden sonra 8 (75 km/sa), akşam saatlerinden sonra 7 ila 9 (75-90 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m orta kesimleri 2,0 ila 3,0m Antalya Körfezi 2,0 ila 3,0m, öğleden sonra 4,0m; gece açıkları 5,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, kar yağışlı; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, güneyi zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 17.01.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 17.01.2018-18:00 Tarihi 17.01.2018
Bitiş 18.01.2018-18:00 No 51
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Karadeniz kıyıları dışında ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Perşembe) rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların, yarın (Perşembe) Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli sağanak (21-50 yer yer 51-100 mm/metrekare), Bolu ve Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer yoğun kar (20-50 cm) olarak etkili olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve batı kesimlerde rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte 6 ila 10 derece azalacağı, doğu kesimlerde güneyli rüzgarla birlikte 1 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) batı kesimler ile zamanla iç bölgelerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege ile yarın (Perşembe) Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR
. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemiz genelinde beklenen yağışların, yarın (Perşembe) Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli sağanak (21-50 yer yer 51-100 kg/metrekare), Bolu ve Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer yoğun kar (20-50 cm) şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, bu gece Kırklareli’nin yükseklerinde, yarın (Perşembe) bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 5 7
ÇANAKKALE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 7 9
KIRKLARELİ Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 4 6
BURSA Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın (Perşembe) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 4 5
Ege Çok bulutlu, Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Perşembe) iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
IZMIR Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 8 10
A.KARAHISAR Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın (Perşembe) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 3 4
UŞAK Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın (Perşembe) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 3 4
DENİZLİ Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın (Perşembe) yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) , yarın (Perşembe) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 6 7
Akdeniz Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmur ve sağanak, yarın (Perşembe) zamanla iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) Doğu Akdeniz ile Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batısı ile yarın (Perşembe) bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 7 14
ANTALYA Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 11 17
MERSİN Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 9 15
KAHRAMANMARAŞ Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 2 8
İç Anadolu Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren kuzeybatısı ile yarın (Perşembe) bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, kuzeydoğusu ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra bölge genelinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yükseklerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 4 5
ESKISEHIR Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 3 4
SİVAS Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. -1 4
KAYSERİ Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 0 8
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmurlu, yarın (Perşembe) il genelinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 3 3
ZONGULDAK Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın (Perşembe) zamanla iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 8 8
SİNOP Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 9 12
DÜZCE Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmurlu, yarın (Perşembe) Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 6 6
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Çok bulutlu ve yarın (Perşembe) aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 8 14
TRABZON Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 9 21
AMASYA Çok bulutlu ve yarın (Perşembe) aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 5 11
GİRESUN Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 9 14
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu ve kar yağışlı geçecek. Kar yağışının yarın (Perşembe) zamanla etkisini artırması bekleniyor. -9 0
VAN Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -3 3
HAKKARİ Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -1 1
ELAZIĞ Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.. Rüzgarın yarın (Perşembe) il genelinde güney ve güneybatı (Lodos)yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 0 6
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 3 6
GAZIANTEP Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı (Lodos)yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 4 9
SANLIURFA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güney ve güneybatı (Lodos)yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 4 10
SIIRT Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 2 6
DENİZLERDE HAVA
Akdeniz ve Güney Ege’de tam fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege kuvvetli fırtına, Doğu Karadeniz’in batısında fırtına, Doğu Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğle saatlerinden itibaren 7 ila 9 (75-90km/sa), doğusu gece saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi ile yarın öğleden sonra doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın öğleden sonra batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, yarın orta ve batısı 4,0 ila 5,0m Görüş: Zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 7 ila 9 (20-40 km/sa), yarın kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,0m ila 4,0m yarın 1,5 ila 2,5m Görüş: Orta, fırtınada zayıf.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa) güneyinde 8 ila 10 (75-100 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, yarın 5,0 ila 6,0m Görüş: Zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 10 (100 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 10 (100 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m gece 4,0 ila 5,0m yarın öğleden sonra 6,0m Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan, yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: Zayıf.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 11.01.2018

Periyodu Yayın
Başlangıç 11.01.2018-06:00 Tarihi 11.01.2018
Bitiş 12.01.2018-06:00 No 31
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Adıyaman, Diyarbakır, Ş.Urfa, Van, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların İzmir, Aydın, Muğla ile Antalya’nın merkez ve doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, İbradı ve Akseki) kuvvetli(21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu ve Kastamonu’nun yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, güney kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı ancak Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
. SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu ve Kastamonu’nun yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksama, görüş mesafesinde daralma, hava kalitesinde azalma vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Yalova ve Kocaeli, gece saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 12
BALIKESİR Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli, zamanla aralıklı sağanak yağışlı 12
EDİRNE Çok bulutlu ve zamanla aralıklı yağmurlu 8
ÇANAKKALE Çok bulutlu ve zamanla aralıklı yağmurlu 13
Ege Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
IZMIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 14
A.KARAHISAR Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 8
KÜTAHYA Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren hafif yağmurlu 9
UŞAK Çok bulutlu, hafif yağmurlu 12
Akdeniz Çok bulutlu, batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya’nın merkez ve doğu ilçelerinde(Serik, Manavgat, İbradı ve Akseki) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 18
ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların merkez ve doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, İbradı ve Akseki) kuvvetli olması bekleniyor. 16
ISPARTA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8
KAHRAMANMARAŞ Parçalı ve çok bulutlu 12
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale, akşam saatlerinden sonra Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 9
ESKISEHIR Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 8
KARAMAN Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu 7
YOZGAT Çok bulutlu ve zamanla hafif yağmurlu 7
Batı Karadeniz
BOLU Çok bulutlu bu sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, gece saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 13
KARABÜK Çok bulutlu geçeceği, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 13
SİNOP Parçalı ve çok bulutlu 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 12
TRABZON Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 13
TOKAT Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 12
ARTVİN Çok bulutlu, akşam saatlerinde iç kesimleri hafif kar yağışlı 9
Doğu Anadolu
ERZURUM Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı geçeceği, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 0
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 9
HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 4
IĞDIR Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu 8
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 9
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu 11
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla hafif yağmurlu 11
BATMAN Çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz’in doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda sabah ve öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında sabah ve öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in doğusu ile Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah ve öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde doğusunda 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıklarında 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.
tr_ir

Türkiye Geneli Günlük Hava Tahmin Raporu 17.10.2017

Periyodu Yayın
Başlangıç 17.10.2017-18:00 Tarihi 17.10.2017
Bitiş 18.10.2017-18:00 No 870
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Artvin çevrelerinin gece saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın güneyi ve doğusu, Batı Karadeniz iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusu ve kuzeyinde yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Doğu kesimlerde 1 ila 4 derece azalacağı, kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğuda ise mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneyinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güney ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 13 23
BURSA Parçalı ve az bulutlu sabah saatlerinde pus hadisesi bekleniyor. 11 27
EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 9 26
KIRKLARELI Parçalı ve az bulutlu 10 27
Ege Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
IZMIR Az bulutlu ve açık 17 28
A.KARAHISAR Parçalı ve az bulutlu 6 21
MUĞLA Az bulutlu ve açık 14 25
MANISA Az bulutlu ve açık 16 30
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 15 31
ANTALYA Az bulutlu ve açık 20 30
BURDUR Az bulutlu ve açık 8 26
HATAY Az bulutlu ve açık 13 28
İç Anadolu Parçalı ve az bulutlu. Sabah saatlerinde kuzeyinde ve doğusunda yer yer pus bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 7 23
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 8 23
KARAMAN Parçalı ve az bulutlu 5 20
CANKIRI Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde pus hadisesi bekleniyor 4 22
Batı Karadeniz
BOLU Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde pus hadisesi bekleniyor 7 19
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 11 21
KARABÜK Parçalı bulutlu 7 24
DÜZCE Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde pus hadisesi bekleniyor 9 24
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
SAMSUN Parçalı bulutlu 12 21
TRABZON Parçalı çok bulutlu 13 20
TOKAT Parçalı bulutlu 6 21
AMASYA Parçalı bulutlu 6 23
Doğu Anadolu
ERZURUM Parçalı bulutlu 0 14
ELAZIĞ Parçalı bulutlu 5 21
ŞIRNAK Parçalı bulutlu 11 22
KARS Parçalı yer yer çok bulutlu -2 14
Güneydoğu Anadolu
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık 10 25
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 13 25
ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 14 26
SIIRT Az bulutlu ve açık 10 23
DENİZLERDE HAVA
Denizlerimizde fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı yer yer çok bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de güney ve güneybatı, yer yer kuzeybatı, gece saatlerinden sonra doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sis anında orta.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey yönlerden ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 2 ila 4 (10-30 km/sa)kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.